29.6 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë në Strugë

Më të lexuarat

Rrahje masive ka ndodhur në shkollën e mesme Niko Nesto gjatë kohës së zbatimit të projektit “Stop dhunës” në Strugë.

Në incident kanë marrë pjesë dy grupe nxënësish shqiptar të jetojnë në Strugë dhe fshatrat për rreth.

Rrahjes i ka paraprirë një zënë, që me siguri ka qenë shkak i problemeve të mëparshme mes dy grupeve. Policia ka intervenuar menjëherë dhe ka penguar masivitetin e rrahjes.

Incidentin e ka vërtetuar edhe zëdhënsëi i policisë në Ohër Stefan Dimovski.

Ai thotë se në incident kanë marrë pjesë 12 nxënës të gjithë të të nacionalitetit shqiptarë. Policia ka marrë në pyetje një pjesëtarë të këtij grupi për të cilin dyshohet se është organizator i rrahjes.

“Kemi evidentuar të gjithë nxënësit, nesër së bashku me prindërit e tyre do të thirren në bisedë informative në stacionin e policsë në Strugë, thotë zëdhënësi Dimovski.

Rrahja ka ndodhru në Niko Nestor gjatë hepeningut të shkollave të mesme “Shkolla të sigurta” që sot ka qenë nën moton “Stop dhunës” dhe po realizohet në Strugë. Projektin e zbaton Ministria e punëve të brendshme me qëllim të parandalimit të dhunës te të rinjtë. /albtime/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit