20.5 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021

Policia e Kosovës dëbon Vulinin

Më të lexuarat

Me urdhër të Qeverisë, Policia e Kosovës i ka ndërprerë vizitën në vend shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin.

“Arsyeja e ndërprerjes së vizitës është se Vulin ka bërë devijim nga agjenda dhe nuk i është përmbajtur agjendës së miratuar paraprakisht nga organet përkatëse të Republikës së Kosovës”, thuhet në kumtesën e policisë.Sipas saj, Vulin është dëbuar në pikë-kalimin kufitar në Merdare.
Me aprovim të Qeverisë së Kosovës, Vulin ishte paraparë të qëndronte në vend më 6 dhe 7 shtator, për vizita fetare në rajone të ndryshme të Republikës së Kosovës./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit