-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023

Najçevska: Në Maqedoni s`un i mbledh 2000 veta të protestojnë për vete e leje për refugjatët

Më të lexuarat

Shkup, 1 shtator- Profesoresha universitare Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook komenton pritjen e refugjatëve sirian në Austri dhe bujën e madhe që po bëhet nga popullata e atjeshme dhe e krahasoi me situatën e brendshme politike në vend, transmeton zhurnal.mk

“ Në Maqedoni nuk mund t`i mbledhësh dy mijë të dalin për të drejtat e tyre, e të mos flasim për të drejtat e të tjerëve.

Kjo është ashtu pasi që jemi shumë të mençur dhe kemi të drejt edhe kur gabojmë. Dhe pasi që intelektual i kemi Milenko, Ngrënësin e byrekut, Llatasin, Ivonën dhe Mirkën, e të mos flasim për Gjorgjev, për Dimovski, Boneva, boksierin me fanellë që hap çezma në fshatra, Koce druprerësin dhe gjynahun që po qëndron në rezidencën presidenciale”, shkroi Najçevska, transmeton zhurnal.mk

© ZHURNAL.mk
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit