12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Moti i ligë dhe breshëri përfshiu Maqedoninë

Më të lexuarat

Moti i keq dje pasdite dhe në mbrëmje ka përfshirë pjesët veriore dhe perëndimore të Maqedonisë.

Reshje më intensive të shiut, shoqëruar më pas me breshër kanë pasuar në Gostivar, Kërçovë dhe rajonin e Velesit.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, breshëri ka qenë me një trashësi prej 2,5 – 3 centimetra, duke shkaktuar dëme tek të mbjellurat e kulturave bujqësore në ato zona që janë përfshirë nga reshjet intensive. Një pjesë e Shkupit gjithashtu është përfshirë nga reshjet intensive të shiut, dhe breshrit. (INA/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit