12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Kuvendi i Shqipërisë pritet të votojë Artan Hoxhën për president

Më të lexuarat

Sot në Kuvendin e Shqipërisë do të zhvillohet raundi i katërt i votimit për zgjedhjen e kryetarit të shtetit.

Partia Demokratike në pushtet dhe ajo Socialiste në opozitë, me gjithë negociatat disa orëshe, nuk kanë arritur të pajtohen për një emër konsensual.
Mediat në Tiranë raportojnë se analisti Artan Hoxha është kandidatura që do të paraqesë shumica në raundin e sotëm të votimit.
Ish-kandidati i PD-së dhe aleatëve, Xhezair Zaganjori, ka hequr dorë nga gara për president të premten e kaluar. Vendimi ka pasuar djegien e tre raundeve të votimit në Kuvendin e Shqipërisë./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit