15.6 C
Pristina
E shtunë, 15 Maj, 2021

Klienti blen çorapet dhe gjen brenda letrën e një kinezi të torturuar që kërkon ndihmë

Më të lexuarat

Një tjetër blerës i markës Primark ka gjetur një letër që pretendohet se është e një viktime kineze torturash brenda një palë çorapesh.

Shahkiel Akbar shtangu pasi zbuloi letrën pasi kishte blerë një palë çorape pambuku në Njukasëll të Anglisë.

Punonjësi i call centre, nga Fenham, u alarmua pasi ia përkthyen letrën në anglisht dhe zbuloi se bëhej fjalë për një thurrje të dëshpëruar për ndihmë.

Sidoqoftë një zëdhënës i Primark tha se ai është vetëm njëri prej disa klientëve të markës që kanë pësuar të njëjtën gje anembanë vendit, çka sipas tij është një plan i qëllimshëm për të dëmtuar kompaninë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit