14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021

KFOR-i ndihmon FSK-në në shuarjen e zjarreve

Më të lexuarat

Dyshohet se për shkak të temperaturave të larta të premten mbrëma, flakët shpërthyen edhe në Kosovë.

Zjarri vërshoi 7 vatra të maleve në Rugovë të Pejës, por kjo nuk i zuri në befasi Agjencinë e Menaxhimit Emergjent.

Zjarrëfikësit, ushtarët e FSK-së dhe policia punuan për ta shuar zjarrin nga toka, derisa me kova të mbushura me ujë, nga qielli intervenuan edhe ushtarët e KFOR-it.

Kështu zjarri u lokalizua ndonëse u prekën mbi 50 hektarë male, derisa ekipet po vazhdojnë të qëndrojnë në vendngjarje në mënyrë që situata mos të përsëritet, përcjell klankosova.tv.

Burimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit