16.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Këshilli Kombëtar i Sirisë bëhet me udhëheqës të ri

Më të lexuarat

Këshilli Kombëtar i Sirisë, koalicion opozitar në mërgim, ka zgjedhur Khaled Khojan për kryetar të ri.

Ai do të zëvendësojë udhëheqësin aktual, Hadi al-Bahra, i cili nuk ka dashur të garojë për rizgjedhje.
Khoja, ambasador i Koalicionit në Turqi, ka marrë 56 vota, ndërsa sekretari i përgjithshëm i Koalicionit, Nasr al-Hariri, 50 vota.

Koalicioni është formuar në vitin 2012 dhe mbështetet nga vendet perëndimore, Turqia dhe disa shtete arabe.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit