19.7 C
Pristina
E premte, 23 Korrik, 2021

Ish shfrytëzuesit e iPhoneit dhe Androidëve më së shpeshti blejnë WP7

Më të lexuarat

Sipas rezultateve të anketës të cilën e ka bërë faqja WPCentral, 60% e blerësve në SHBA të pajisjeve të bazuara në Windows Phone janë ish pronarë të pajisjeve të Apple dhe të atyre të bazuar në Android.

Në hulumtim janë përfshirë më shumë se 3,500 shfrytëzues të pajisjeve të bazuara në Windows Phone, prej të cilëve gati 30% ishin më parë pronar i një iPhone, e 27% të një telefoni të bazuar në Android. Ish shfrytëzuesit e BlackBerryt përbëjnë rreth 10% të të anketuarve, 12% më parë kishin telefon me Symbian, e pak mbi 6% telefon të HP me WebOS.

Rreth 15% të tjerë kishin telefona “të zakonshëm” celularë. 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit