21.9 C
Pristina
E shtunë, 19 Qershor, 2021

HUNGARI, TETË VJET BURG PËR MESHKUJT GAY NËSE KAPEN DORË PËR DORE?

Më të lexuarat

Një ligj, i cili ndëshkon me burg deri në tetë vite, manifestimet seksuale publike mes personave të të njëjtit seks. NOA.al raporton se ligji është depozituar për miratim në parlamentin e Hungarisë, nga Adam Mirkoczki, parlamentar i Partisë Nacionaliste Jobbik.

Po kërkohet një ridizenjim i ligjeve që të ndëshkojnë si gay-t ashtu dhe lesbiket me tetë vite burgim dhe një gjobë prej 500 eurosh në rast se kapen në befasi duke u puthur apo duke u kapur dorë për dore mes tyre në ambiente publike./krenaria/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit