15 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Gannushi: Revolucioni tunizian nuk i ka përmbushur të gjithë objektivat

Më të lexuarat

Lëvizja islame Nahda, në Tunizi, në një deklaratë për shtyp i ka konsideruar të papërmbushur akoma objektivat mbi të cilat shpërtheu revolucioni i 14 janarit 2011.

Me rastin e 31 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Nahda, shejh Gannushi u është drejtuar tunizianëve me fjalët:”Shkulja e diktaturave është një proces shumë herë më i vështirë sesa shkulja e diktatorëve.”
Nga ana tjetër, Gannushi tha se Lëvizja që përfaqëson po bën ç’mos për ndërtimin e një shteti demokratik, ku respektohen liritë e njeriut, ku qytetarët janë të barabartë para ligjit dhe ku dominon drejtësia. /AO/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit