10.4 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

François Hollande- kryetar i Francës

Më të lexuarat

Kandidati i socialistëve François Hollande, me 52 për qind të votave, është zgjedhur sot kryetar i Francës, njofton AFP. Tashmë në Paris dhe nëpër qytete të tjera të Francës ka filluar kremtimi i socialistëve.

Nicola Sarkzoy ka marrë 48 për qind të votave dhe ky është kryetari ia parë francez që humbi mandarine dytë në zgjedhjet presidenciale që nga vitin 1981./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit