10.4 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Fotografi nga Spitali i Fëmijëve, më i miri në rajon, i sapo ndërtuar në Prishtinë, nga Shejha Fatima, vetëm për hir të Allahut

Më të lexuarat

Fotografi nga Spitali i Fëmijëve, më i miri në rajon, i sapo ndërtuar në kompleksin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës Prishtinë. Ky spital u ndërtua nga Shejha Fatima, princesha e Emirateve të Bashkuara Arabe, e cila sic u shpreh e ka bërë nga Bekimet e Allahut dhe vetëm për hir të Tij.

Ky spital me vlerë investimi 22 milion EURO është vlerë e madhe për shëndetin e fëmijëve të Kosovës, rrjedhimisht për të tashmen dhe të ardhmen e vendit.

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit