12.1 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Fondet për tërmetin, Elvis Naçi: S’pranoj donacion nga serbët, më kujtohet gjaku i kosovarëve

Më të lexuarat

Elvis Naçi ka bërë një rrëfim në minutat e para të emisionit të sotëm “Shqiptarët për shqiptarët” në News24. Ai tha se ka refuzuar dy donacione nga shtetas serbë.

Bëhet fjalë për një donacion para tërmetit për fondacionin “Firdeus” në shumën e 100 mijë eurove dhe një tjetër pas tërmetit, sërish nga një shtetas serb në shumë 5 mijë euro.

“Kam refuzuar 100 mijë euro për fondacionin Firdeus para tërmetit të 26 nëntorit nga një shtetas serb.
Pas tërmetit më erdhi një donacion 5 mijë euro po nga një shtetas serb. Unë nuk paragjykoj asnjë por sa herë kujtoj gjakun e vëllezërve në Kosovë nuk mund ta bëj. Nuk do pranoj asnjëherë asnjë fond nga shtetas serbë”, tha Elvis Naçi.

Me këtë tregohet edhe niher se imamët dhe hoxhallarët janë pararojë e patriotizmit dhe ato që e ruajnë popullin shqiptar nga çfarëdo rreziku potencial asmilues.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit