24.7 C
Pristina
E premte, 6 Gusht, 2021

Dy persona janë plagosur mbrëmë në Shkup

Më të lexuarat

Dy persona janë plagosur mbrëmë në Shkup me armë zjarri, duke i shpëtuar një tentimi për vrasje.

Siç bëhet e ditur nga mediat maqedonase të plagosurit janë Daniel A, 24 vjeç dhe Bojan J. nga Shkupi, të cilët janë sulmuar me armë zjarri nga Miroslav M. i njohur me dosje kriminale.

Sipas policisë, dy të plagosurit me plagët e rënda kanë mbërritur në stacionin policor Gjorçe Petrov, ku edhe kanë informuar për ngjarjen.

Ata menjëherë janë dërguar në Qendrën Klinike të Shkupit ku janë konstatuar plagë nga arma e zjarrit në krahëror dhe këmbë. Organet e rendit mbrëmë nuk kanë kumtuar motivet e këtij tentimi për vrasje. (INA/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit