12.5 C
Pristina
Thursday, February 29, 2024

Daçiq: Rajoni është jo evropian, organizoi bojkot

Më të lexuarat

Ivica Daçiq ka thënë se liderët e vendeve të rajonit, e kanë organizuar bojkotin e inaugurimit të presidentit Tomislav Nikoliq.

Ai ka thënë se është i zemëruar që liderët rajonalë nuk kanë shprehur interesim të marrin pjesë në inaugurim ndërkaq i ka quajtur të gjithë liderë që “nuk aspirojnë me frymën evropiane”.
“Kjo nuk është në frymën e integrimit evropian dhe nuk u shërben marrëdhënieve të mira fqinjësore”, ka thënë veç tjerash Daçiq për mediat serbe./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit