21.1 C
Pristina
Friday, September 29, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti

Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë, këtu hyn edhe futbolli

Sulmuesi senegalez i Chelseat, Demba Ba ka deklaruar se ka ardhur në Chelsea për të luajtur në këtë skuadër e jo për të qenë...

Ramos është për Barcelonën!!

Sergio Ramos ka deklaruar se do të bëjë tifo për Barcelonën në ndeshjen kthyese ndaj Milanit. Mbrojtësi i Realit tha se ata e kanë...

El Clasico në Mekë!

Qyteti i shenjtë i islamit, Meka do të jetë nikoqire e një supersfide miqësore mes Barcelonës dhe Real Madridit. El Clasico në Mekë...

Fenomeni i basketbollit, është i gjatë vetëm 137 cm (Video)

Julian Newman është vetëm 11 vjeçar, por luan si të ishte një djalë shumë më i madh se ai në skuadrën e shkollës së...

E çuditshme, dorëzat e Neuerit me 4 gishta!!

Portieri i njohur gjerman, Manuel Neuer i ka normalisht 5 gishta në dorë, por dorëzat e tij janë me një mangu. Në ndeshjen me...

Sulm fizik ndaj Riberyt

Mesfushori i Bayernit dhe Francës, Franck Ribery, u bë pre e një sulmi fizik ditën e mërkurë, në përfundimin e stërvitjes së zakonshme të...

Behrami fyhet në baza racore

Mesfushori kosovar i Napolit, Valon Behrami, është fyer në baza racore nga tifozët e Lazios, në ndeshjen që zhvilluan këto dy skuadra të shtunën...

“Më mirë të jesh me ngjyrë se serb”

Tifozët e futbollit nga hapsirat e ish-Jugosllavisë janë në zë të keq, për shkak të ofendimeve racore. Shembuj të tillë ka në Serbi por...

Policia e BE-së zbuloi qindra ndeshje të shitura

Shërbimi policor i Bashkimit Evropian - Europol - ka gjetur prova të qindra ndeshjeve të shitura të futbollit në të gjithë botën. Gjatë hetimit,...

Brezovica bëhet “e pakalueshme” për skitarët

Federata e Skive e Kosovës (FSK) stinorin e shkuar kishte probleme me borën e madhe në qendrën më të madhe e më të njohur...

Të fundit