6.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

Brahimi: Asgjë thelbësore në bisedimet për Sirinë

Më të lexuarat

Ndërmjetësi i OKB-së, Lakhdar Brahimi, deklaroi se nuk pret që të arrihet “diçka thelbësore” në raundin e parë të bisedimeve për Sirinë, përpara se ato të përfundojnë ditën e premte.

Ai tha se nuk ndihej “i zhgënjyer” për këtë dhe se “akujt po thyhen me ngadalësi”.
Ai shtoi gjithashtu se OKB dhe qeveria siriane janë ende duke negociuar për aksesin e një autokolone me ndihma humanitare në qytetin e pushtuar të Homsit. Veçmas, të mërkurën, shefi amerikan i spiunazhit, James Clapper, paralajmëroi për rritjen e numrit të luftëtarëve të huaj në Siri./tc/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit