11.1 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Bisedime të reja për programin bërthmor iranian në Gjenevë

Më të lexuarat

Bisedimet bërthamore të radhës midis Iranit dhe pesë anëtarëve të përhershëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe Gjermanisë do të mbahen më 15 janar në Gjenevë, njofton agjencia e lajmeve ruse TASS.

Gjatë bisedimeve, të cilat do të zgjasin një ditë Rusia do të përfaqësohet nga zëvendës ministri i jashtëm Sergei Ryabkov, sipas TASS.

Takimi i fundit i Iranit dhe grupit P5 + 1 është mbajtur në Gjenevë më 17 dhjetor 2014.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit