17.8 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

BIN ALI DËNOHET ME 20 VJET BURG NGA GJYKATA USHTARAKE NË VEND

Më të lexuarat

Bin Ali përveç tjerash mbahet përgjegjës edhe për vdekjen e katër të rinjve të vrarë gjatë akteve të dhunës, që tronditën qytetin Uardan.

Ish-presidenti tunizian, Zine El Abidine Bin Ali, i cili nuk ishte i pranishëm në sallën e gjykatës, u dënua sot me 20 vjet burg nga Gjykata Ushtarake e Tunizit për nxitje të trazirave, vrasjeve dhe bastisjeve në territorin tunizian, bën të ditur agjencia tuniziane e lajmeve, TAP.

Gjykata ushtarake e Tunizit dha vendimin e saj lidhur me çështjen e njohur si “Uardanin”, për vdekjen e katër të rinjve të vrarë gjatë akteve të dhunës, që tronditën qytetin Uardanin në Sahelin tunizian, në janar të vitit 2011./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit