22.3 C
Pristina
E martë, 27 Korrik, 2021

Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Më të lexuarat

Presidenti i SHBA-së, Joseph Biden, emëroi sot Thomas Nides si ambasador të këtij vendi në Izrael, dy ditë pasi qeveria e re mori detyrën në atë vend.

Nides është një demokrat me përvojë, i cili ishte një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit gjatë kohës së presidentit Barack Obama dhe është i njohur për luftimin e përpjekjeve për të shkurtuar fondet e SHBA-së për palestinezët.

Emërimi i Thomas Nides si ambasadori i ri i SHBA në Izrael tash pritet të aprovohet nga Senati.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit