2.5 C
Pristina
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Gazeta Koha Islame

7507 POSTIME
0 KOMENTET

ASK: Numri i të punësuarve vitin e kaluar ishte mbi 23 mijë, më së shumti në sektorin e tregtisë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës Strukturore të Ndërmarrjeve (ASN) për vitin referues 2021. Ky publikim me të dhënat që...

Europol aksion në 27 vende. Mbyll 12 mijë faqe që shisnin dhe reklamonin produkte false

Agjencitë e zbatimit të ligjit në 27 vende të ndryshme kanë zhvilluar një operacion së bashku me Europol, për të mbyllur faqet e internetit...

REISUL ULEMA PREZENTOI NË EKSPOZENË E PRESIDENTIT GJERMAN Z. SHTAJNMAER NË PARLAMENTIN E RMV

Të martën më 29.11.2022 me ftesë tē Parlamentit të RMV, Reisul Ulema i BFI e RMV H. Hfz. Shaqir ef. Fetai mori pjesë në...

Disa teknika që do t’ju japin më shumë vetëbesim në punë

Shumë njerëz vuajnë nga mungesa e vetëbesimit në punë. Edhe ata që duket sikur kanë arritur performancën më të mirë të mundshme, nuk janë...

Porosi Mëngjesi (228) – Dhjetë gjëra që na ndihmojnë në durim gjatë fatkeqësive – Hoxhë Bekir Halimi

Porosi Mëngjesi (228) - Dhjetë gjëra që na ndihmojnë në durim gjatë fatkeqësive - Hoxhë Bekir Halimi https://www.youtube.com/watch?v=hoR41WYeTHA Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga...

REISUL ULEMA PRITI PËRFAQËSUESIN E LARTË TË DIJANETIT TË TURQISË Z. NADËR AJDËN

Të martën më 29.11.2022 Reisul Ulema H. Hfz.Shaqir ef Fetai priti përfaqësuesin e lartë të Dijanetit të Turqisë z. Nadër Ajdën tē shoqëruar nga...

Përkthim : SI TË NDËRTOHET NJË TREG GLOBAL NË BOTËN ISLAME

A mundet ndjekja e parimeve ekonomike islame të na bëjë të imunizuar nga efektet e krizave aktuale dhe të ardhshme? Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka...

Cilat janë normat kryesore rreth edukatës?

Pyetja: Cilat janë normat kryesore rreth edukatës? *** Përgjigjja: Me emrin e Allahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit! Dije, – Allahu më udhëzoftë mua dhe ty drejt moralit më të përsosur,...

4. Injoranca bashkëkohore – Hoxhë Bekir Halimi

4. Injoranca bashkëkohore - Hoxhë Bekir Halimi https://www.youtube.com/watch?v=ccl2WhFh_Dw Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi...

Shoqata e Dhomave Gjermane të Industrisë: Gjermania duhet të lehtësojë ligjet për punëtorët e kualifikuar

Procedura tepër të gjata dhe të ndërlikuara për punëtorët e kualifikuar në Gjermani. Shoqata e Dhomave Gjermane të Industrisë dhe Tregtisë bën thirrje për...

Latest news