21.3 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Ashtu si tek rasti i Valon Sylës, duhet kërkuar mbrojta e lirisë së shprehjes edhe tek Hoxha Mazllam – Avokat Armend Shkoza

Më të lexuarat

Ashtu si kërkohet mbrojtja e lirisë së shprehjes tek rasti i Valon Sylës, duhet kërkuar mbrojta e kësaj lirie edhe tek Hoxha Mazllam.
Si u kërkua që të kontekstualizohet deklarata e Valonit, le të kontesktualizohet edhe deklarata e Hoxhës. Në deklaratën e tij po anashkalohet porosia kryesore, e ajo është atdhedashuria, të cilën ne e kemi përdhosë dhe e kemi sjellë në pikën më të ulët të pandërgjegjshmërisë.
Personalisht a isha shprehë ashtu, jo! Por edhe gjuha të cilën e kritikonit me rastin e Valonit, duhet dënuar edhe gjuhën që tani është duke u përdorur ndaj Hoxhës.
Deri sa nuk krijojmë standard e veprojmë me përjashtime, kjo shoqëri lidhje nuk ka me demokraci. Ka demo-hipokrizi.

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit