3 C
Pristina
Monday, October 25, 2021

Aplikacioni për kërkime automatike në pajisjet e Apple

Më të lexuarat

A nuk do të ishte mirë që të keni një ndihmës të shpejt personal që mbush shënimet gjatë takimeve me hulumtime dhe burime shtesë? Dunno ofron këtë mundësi në secilën pajisje të Apple.

E tëra që duhet të bëni është të hapni Dunno, të vendosni një shënim të shpejt, dhe pastaj të prisni për disa çaste. Çdo shënim automatikisht do të shtohet me fotografi, lidhje Ueb, artikuj nga Wikipedia, video dhe gjëra tjera që kanë të bëjnë me atë shënim.

Ky aplikacion nuk do të provojë t’i përgjigjet asnjë pyetjeje si Wolfram Alpha ose Siri, por mund të ju kursej disa momente të kërkimit në shërbimet e ndryshme të Uebit.

Shënimet dhe lidhjet e juaja sinkronizohen automatikisht në aplikacionet në Mac, iPad dhe iPhone, ku të gjitha janë falas nga dyqanet e tyre përkatëse të aplikacioneve. /PC World Albanian/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit