7.6 C
Pristina
Sunday, October 24, 2021

Afganistan: Mbi 70 të ngujuar nga tërmeti

Më të lexuarat

Zyrtarët thanë se më shumë se 70 njerëz kanë mbetur të ngujuar nën rrënoja pasi që dy tërmete të fuqishme goditën Afganistanin verior të hënën.

Fshati Dara Azara në provincën e Baglanit duket se ka pësuar më së shumti.
Një person atje, Abdullahu 65 vjeçar tha se ka humbur tetë anëtarë të familjes.
Një grua është shpëtuar, ka thënë kreu i qendrës për operacione gjatë katastrofave në Kabul.
Ai tha se 22 shtëpi janë shkatërruar dhe shumica e të zhdukurve janë gra dhe fëmijë./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit