3.7 C
Pristina
E martë, 20 Prill, 2021

Sallatat dhe supat për humbjen e peshës

Më të lexuarat

Shujtat ku mbizotërojnë sallatat dhe supat janë aleati më i mirë për humbje në peshë, sidomos pas dimrit.

Ushqimet e tilla përmbajnë lëngje, vitamina, minerale, që janë të nevojshme për shëndet dhe pamje të bukur. Përgatitni supat në bazë të perimeve, peshkut dhe mishit me pak kalori. Evitoni shtimin e tepërt të yndyrës, të ajkës etj. Supat dhe sallatat do t’ju mbrojnë nga sulmet e urisë, gjatë të cilave shpesh marrim ushqime me shumë kalori. Rezultatet e dëshiruara nuk do të arrihen pa ushtrimore trupore. Flini mirë, sepse mungesa e gjumit mund ta pengojë humbjen e peshës, duke i ngadalësuar proceset metabolike. Hani ngadalë duke shtypur mirë ushqimin. Truri juaj e merr vesh se jeni ngopur vetëm pas 20 minutave./pertymoter.net/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit