15.6 C
Pristina
E shtunë, 15 Maj, 2021

​Nëntoka e Kosovës vlen 2 trilionë dollarë?

Më të lexuarat

Biznesmeni shqiptar, Sahit Muja, edhe më tutje po insiston se Kosova me “Trepçën” ka minerale në vlerë prej 2 trilionë dollarësh.

 Ai në një prononcim për gazetën “Zëri”, ka thënë se gjithnjë sipas hulumtimit më të fundit që instituti që drejton ai e që e ka realizuar në Kosovë gjatë muajit janar të këtij viti.

 

“Nuk është vetëm “Trepça” siç e kanë përkthyer mediat e Kosovës, këtu janë përfshirë të gjitha mineralet”, ka thënë Muja, duke shtuar se vlera është bazuar pasi të ishin përpunuar mineralet”.

 

Muja ka treguar se ka mbledhur te gjitha harta gjeografike të ish-Jugosllavisë, dhe ka pasur në territorin e Kosovës një staf inxhinierësh nga shtet përtej Oqeanit Atlantik./Zëri/.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit