3 C
Pristina
Monday, October 25, 2021

Itali, shemben dy ndërtesa, një vajzë shqiptare nën rrënoja

Më të lexuarat

Dy ndërtesa u shembën në Bari, si pasojë e shpërthimit të gazit mëngjesin e së enjtes, ndërsa dyshohet se nën rrënoja është edhe një vajzë e vogël shqiptare.

Shpërthimi ka ndodhur në qendrën historike të Conversano-s, pranë Barit, duke sjellë edhe shembjen e dy ndërtesave.

Nën rrënoja, sipas mediave italiane, ndodhet një vajzë e vogël shqiptare dhe një familje holandeze, nëna, babai dhe djali 18 muajsh. Ndërkohë mësohet se prindërit e vajzës shqiptare nuk kanë pësuar probleme, kurse forcat zjarrfikëse kanë nxjerrë prej rrënojave dhjetëra persona të lënduar./tch/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit