6.9 C
Pristina
Monday, December 5, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Teknologjia

Reduktimi i mbeturinave, BE propozon rregulla të reja për t’i bërë telefonat dhe tabletët të qëndrojnë më gjatë

Bashkimi Europian dëshiron të reduktojë mbetjet elektronike, duke detyruar vendosjen e standardeve të riparueshmërisë së celularëve dhe tabletëve. Kreu legjislativ i Bashkimit Europian ka propozuar...

Të fundit