2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

Ti jeton prej ksaj Fjale (merr rrogë), unë vdes për këtë Fjalë!

Ti jeton prej ksaj Fjale (merr rrogë), unë vdes për këtë Fjalë! Gjatë gjykimit të Sejid Kutbit Allahu e pastë mëshiruar i kërkon gjykatësi që...

Pink Taxi – Shërbimi i parë i taksive në Egjipt vetëm për femra

Shoferet femra të kompanisë Pink Taxi qëndrojnë në një parking, siç ndodh me bazat dhe parkingjet e rëndomta të taksive. Kajro, Egjipt, Shtator 2015. Uniformat e...

Mulla Haxhi Zeka (1832-1902) “Kur të rritet ky djal ka me ba namin, Shtatë kralat kanë me ja ni zanin…”

Mulla Haxhi Zeka (1832-1902) "Kur të rritet ky djal ka me ba namin, Shtatë kralat kanë me ja ni zanin…" Myderriz, Mulla Haxhi Zeka është shembull...

Një Hadith për vetvrasjen

Pejgamberi s.a.v.s. ka thënë: "Në mesin e atyre që jetuan para jush, ka pasur një njeri i cili ka pasur një plagë, u dëshpërua, mori thikën...

Çka tha Bernard Show për Muhammedin (s.a.w.s) ?

Bernard Show, në “The Genuine Islam, voll.1, nr. 81936“, për Muhammedin a.s. thotë: “Gjithnjë e kam çmuar lartë besimin e Muhammedit, thjesht për shkak të...

Merkel: Më tronditën fort pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se pamjet e fëmijës sirian Aylan Kurdi në brigjet e Bodrumit e kanë tronditur dhe mazitur shumë, atë...

Tragjedi në Meke

UPDATE - 65 veta janë mbytur dhe mbi 156 të tjerë janë të lënduar në Meke, pasi erërat e fuqishme e rrëzuan kranin i...

Ka viktima në rrëzimin e kranit në Meke

              Në një fotografi të arabnews, tregohet se është rrëzuar një kran në xhaminë e madhe në Meke, ku si pasojë ka edhe viktima. Nuk...

Unë nuk jam zëdhënës i myslimanëve

Është bërë frikë që të ndodh diçka në botë, që ne myslimanët duhet të lutemi që kryesi i asaj vepre të mos jetë mysliman....

Lexo çfar urrejtje kundër Islamit nga shqipfolësi i ikur në Norvegji!

Një shqipfolës i ikur në Norvegji Bardh Nëngura (ish Selim Hasanaj) ka vite që fyen Islamin dhe Muslimanët nëpërmjet shkrimeve të veta, shkrimet e...

Të fundit