4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

SKANDAL: Anëtari i kryesisë qendore dhe njeriu i afërt i Vesel Memedit të RDK, Vigjilent Leka ofendon rëndë nënat shqiptare – mbulesën muslimane !

SKANDAL: Anëtari i kryesisë qendore dhe njeriu i afërt i Vesel Memedit të RDK, Vigjilent Leka ofendon rëndë nënat shqiptare - mbulesën muslimane e...

Si e komenton një qytetarë Strategjinë “antixhihad” të Qeverisë së Kosovës

Me Serb sjau han kurgjo me bo . Zajednica e cila e ka nda Kosoven dhe e ka Bosnjizu nuk eshte problem , 8...

Strategjia “antixhihad” e Qeverisë (e knaqen me Zajednicën, tash me Xhihad miren)

(e knaqen me Zajednicën, tash me Xhihad miren) Disa imamë me prirje radikale, qoftë në Kosovë apo në rajonin e Ballkanit, kanë luajtur një...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët në verë

Në stinën e verës të gjithë duam të rrimë në një ambjent të freskët dhe të rehatshëm, sidomos në shtëpi. Kondicineri nuk e vetmja...

Kurioziteti që e bëri priftin katolik ta pranojë Islamin

Një prift katolik ka vizituar një Qendër islame në Qytetin e Toledos, Filipine. Ai kishte ardhur me qëllim të dialogut fetar dhe vëllezërit nga...

Bota solidarizohet me Turqinë për sulmin terrorist në Dağlıca

Franca, Shqipëria, Mali I Zi, Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Maqedonia dhe Pakistani kanë dënuar sulmin e organizatës terroriste PKK. Ministri maqedonas i Shtetit, Furkan Çako,...

Franca nis fluturimet e para të zbulimit në Siri

Në një deklaratë nga Ministria e Brendshme njoftohet se avionët e tipit Rafael kanë kryer me sukses fluturimet e tyre zbuluese në përcaktimin e...

Gjykata lejon ndërtimin e xhamisë, hudhet padia

Gjykata Themelore në Pejë me aktvendimin nr. 641/15 ka hedhur poshtë padin e qytetarës Dinore Lajqi e cila kishte paditur Bashkësinë Islame në Pejë...

Kopja juaj e Kuranit mund të jetë shkruar nga ky njeri

A e dini se? Mushafi njohur si Mushafi i Medines është shkruar i gjithi me dorë? Unë gjithmonë kam menduar se është shkruar në formë...

Francë, artistët fushatë për “të mos pasur Aylan-ë të tjerë”

Artistë të njohur në Francë kanë nisur një fushatë në mbështetje të refugjatëve që mbërrijnë në Europë, raporton Anadolu Agency (AA). Pas vdekjes dramatike të...

Të fundit