2.5 C
Pristina
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia dhe Kuzhina

Mandarinat e gjelbra shqiptare, fuqitë e forta natyrore kundër problemeve shëndetësore

Ato janë bujare duke na dhënë vitaminën e nevojshme C për sistemin imunitar, i cili na ndihmon të luftojmë ftohjet, virozat dhe gripin. Shqipëria është...

Hudhra dhe xhenxhefili, kura e mrekullueshme për zemrën dhe imunitetin

Të dyja këto produkte kanë qenë subjekt studimesh të shumta për vlerat që ofrojnë. Hudhra dhe xhenxhefili janë dy produkte që përmbajnë vlera të shumëfishta...

Sfungjerët dhe peshqirët e kuzhinës janë shkaktarët e helmimit. Ja se si t’i dezinfektoni ato…

Në kuzhinë të gjithë kemi sfungjerë, peshqirë dhe më shumë. Vetëm se ndoshta nuk e dini se të gjitha këto mjete pastrimi nuk janë...

Ushqimi sezonal për shëndet më të mirë

Krahas llojeve të ndryshme të ushqimit mund të jetë e vështirë të vendoset se cilat ushqime ju përshtaten më shumë. Një nga mënyrat që...

Njihuni me efektet e bamjes në organizëm

Bamja është një nga ushqimet më të shëndetshme të cilat përdoren për shekuj me radhë për qëllime shëruese. Ajo përdoret në mbarë botën si...

Zgjatni afatin e qëndrueshmërisë artikujve edhe deri në gjysmë viti: Truke të thjeshta të cilat do t’ju kursejnë shumë para

Disa truqe të thjeshta dhe paksa të pazakonshme do t’ju ndihmojnë që artikujve një kohë të gjatë tua ruani freskinë dhe të kurseni! Vendosni qepët...

Kjo video tregon për kujdesin që duhet të tregojmë kur i blejmë gomat e makinës, se përndryshe…

Gomat janë jetike për mënyrën se si performon një automjet. Dhe kjo është një gjë që nënvlerësohet mjaft shumë nga shoferët, por ia vlen...

Bamjet, ulin kolesterolin, trajtojnë diabetin dhe trefishojnë energjinë

Bamja është një bimë me origjinë nga Etiopia. Ajo është mjaft e njohura për vetitë e fuqishme terapeutike dhe është përdorur për shekuj me...

Metoda e thjeshtë dhe mjaft efektive për të zgjedhur shalqirin e duhur

Kur shkoni për të blerë shalqi, nuk e dini asnjëherë se cilin të zgjidhni? Nëse përgjigjja është po, në këtë artikull do të gjeni...

Këshilla e psikologes: Mos pengoni grindjen midis vëllezërve dhe motrave

Reagoni vetëm në ato raste kur grindja kalon në rrahje Qoftë të jetë shkaku i grindjes një biskotë e zakonshme, lodër apo diçka më serioze,...

Të fundit