-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Imazh

Maska të thjeshta për llojet e ndryshme të lëkurës

Ja disa maska të thjeshta për lëkuren tuaj, të cilat mund t’i pergatisni vetë në shtëpi. Këto maska kanë si përbërës kryesor mjaltin. Mënyra...

Doni të keni sukses në jetë, ja çfarë duhet të bëni

Ne të gjithë kemi zakonet tona të këqija dhe kjo është diçka normale. Por, disa prej tyre, mund të jenë arsyeja pse karriera apo...

Me një litër karburant ju mund të bëni më shumë kilometra, mjafton të ndiqni këto këshilla!

Nuk ka rëndësi se çfarë makine vozisni, por shansi për të kaluar disa kilometra më shumë me një litër karburant është gjithmonë gjëja që...

Tri mënyra të thjeshta për të eliminuar erën e pakëndshme të këpucëve

Era e pakëndshme e këpucëve është diçka vërtet e tmerrshme që bezdis këdo. Shumë faktorë mund ta shkaktojnë erën e pakëndshme të këpucëve, një...

Kopshtet gjermane pa lodra për fëmijët

Një projekt interesant zhvillohet në Gjermani prej disa vjetësh, i cili largon të gjitha lodrat nga ambientet e kopshteve për fëmijët nga 3 deri...

5 sjellje të mira që çdo fëmijë duhet të mësojë

Çdo nënë dëshiron që fëmija i saj të bëhet i edukuar. Por, në cilën moshë një fëmijë është i gatshëm që të ulet kur...

Mbilli në shtëpi lulet e sezonit

Zymbyle, narcisë, tulipanë ... Mbilli në shtëpi lulet e sezonit. Mund ta bësh me bulba, të cilët janë ushqyer në serrë. Lule të lulëzuara: ja...

Kështu e mbani ushqimin e freskët më gjatë

Çdokush dëshiron që të mbajë ushqimin më freskët për veten dhe familjen e tyre, por jo çdonjeri ka mundësi që të shkojë çdo ditë...

Këto gjëra duhet t’i keni në kuzhinë

Kuzhina është njëra nga pjesët më të rëndësishme të shtëpisë. Shumicën e kohës njerëzit e kalojnë aty. Por tashmë janë zbuluar edhe shumë gjëra që...

Kurseni kur vjen puna tek veshjet

Ju e dini se është koha që të filloni të shqetësoheni për paratë. Shpenzimet nuk kanë fund dhe ju ende nuk menaxhoni në mënyrë...

Të fundit