-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Drejtori Simnica priti në takim nënkryetarin e xhamisë “Uniteti” në Luzern, z. Muhamet Bojnikun

Prishtinë, më 18 janar 2023 Drejtori i Drejtorisë së Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Siminca, priti sot në takim nënkryetarin...

Pesë emisarët special për dialogun të premten në Prishtinë 

Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ai i Bashkimit Evropian, këshilltarët për Politikë të Jashtme të presidentit të Francës, kancelarit të Gjermanisë dhe...

Në hartën e çmimeve të derivateve nëpër botë, Rusia e njeh Kosovën shtet

Në profilin zyrtar në Twitter të ambasadës ruse në Suedi, është publikuar një hartë ku tregohet çmimi i derivateve në vende të ndryshme botës. E...

Në Komitetin Ushtarak të NATO-s diskutohet edhe për Kosovën

Komiteti ushtarak, autoriteti më i larë i NATO-s do të mblidhet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel, ndërsa ndër të tjera do të...

Emrat e eprorëve serbë që dyshohet se organizuan masakrën e Reçakut (Dokument)

Në një dokument përmenden emrat dhe pozitat e 13 eprorëve të lartë serbë që dyshohen se janë përgjegjës për organizimin e masakrës së Reçakut. Dokumenti...

Pse ka çnjohje të Kosovës dhe cilat janë pasojat?

Përgjatë 15 vjetëve që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës, Qeveria në Beograd pretendon se 27 vende e kanë tërhequr njohjen e kësaj pavarësie. Çnjohjet...

Kryeimami Sahiti priti në takim z. Abdulhadi Krasniq

Prishtinë, më 17 janar 2023 Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Vedat ef. Sahiti, priti sot në takim kryetarin e komunës së Mamushës, z. Abdulhadi...

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Komuniteti Mysliman Shqiptar në Zvicër

Prishtinë, më 16 janar 2023  Kyetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim një delegacion nga Zvicra në përbërje nga...

Brezovica thuajse pa borë: ‘Kështu nuk ka qenë kurrë’

Në Brezovicë nuk mbahet mend një sezon kaq i keq, thonë biznesmenë dhe prodhues lokalë. Për shkak të sasisë së pamjaftueshme të borës, sezoni pothuajse...

Shkundi botën për Kosovën, Walker nderohet nga Shqipëria

Njeriu që dokumenatoi masakrën e Reçakut, një “Kalorës” nga Presidenca shqiptare Presidenti Bajram Begaj ka nderuar me një nga medaljet më të larta të Republikës...

Të fundit