2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Dy ish-ministra të Kulturës rrezikojnë deri tetë vjet burgim

Armond Morina pritet të jetë “mysafir” në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë. Bashkë me të do të jenë edhe dy ish-ministra të Kulturës, Astrit...

Dacic: Rrugët alternative mos i bëni afër KFOR-it

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Dacic, deklaroi të hënën se xhandarmëria serbe nuk i ka bllokuar rrugët alternative për në Kosovë,...

Serbët sulmojnë gazetarët shqiptarë në veri

Gazetarë të mediave shqiptare të Kosovës, Kosovapress, Top Channel, Rtv 21, KTV, RTK, Koha Ditore etj., janë provokuar dhe sulmuar nga një grup serbësh...

Serbët pushtojnë pikat statike të policisë në Mitrovicë

Policia e Kosovës, në përputhje me premtimin e ministrit të Brendshëm Bajram Rexhepi, kishte vendosur sot disa pika statike të policisë në pjesët neuralgjike...

Dell nuk përjashton mundësinë e dialogut për veriun

Ambasadori amerikan Christopher Dell nuk ka përjashtuar mundësinë që këtë vit të fillojë dialogu për zgjidhjen e çështjes së veriut. Ai i ka thënë...

PISHMAN PËR LIGJIN E PUNËS

Pushimi njëvjeçar për lehonat mund të bëhet shkas për ndryshime të reja të Ligjit të Punës. Kjo ide ka zënë vend edhe në Ministrinë...

POLICIA DHE DOGANAT E KOSOVËS MBESIN SËRISH NËN MBIKËQYRJE TË EULEX-IT

Policia dhe Doganat e Kosovës do të mbesin sërish nën mbikëqyrje të EULEX-it ndonëse jo në përmasën që ka ekzistuar deri më tani. Rreth...

Konjufca: LDK e AAK u dorëzuan në Ambasadën amerikane

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës janë dorëzuar totalisht nga trysnia ndërkombëtare sa i përket Ligjit për Banka dhe Institucionet...

Rexhepi: Pikë statike policore në veri

Pas sulmit të djeshëm me një mjet shpërthyes në banesën e familjes Haradinaj, me ç'rast humbi jetën kryefamiljari, Selveri, kurse lëndime morën anëtarët e...

U varros Selver Haradinaj, i vrarë në sulmin terrorist në Mitrovicë

Sipas banorëve të kësaj zone, viktima Selver Haradinaj shquhej për qëndrimet e pathyeshme për të jetuar në këtë pjesë të vendit, përkundër tendencës së...

Të fundit