0.9 C
Pristina
Friday, December 8, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

GËRMADHAT E RESTELICËS SË AMSERA REKËS

Banorët e Restelicës kanë braktisur fshatin që prej se orteku i goditi shtëpitë e tyre rreth 4 muaj më parë. Bora e madhe që...

Isa Mustafa vizite zyrtare në Izrael

Me ftesë të Këshillit Amerikan Hebraik, Ministrisë Izraelite të Punëve të Jashtme dhe autoriteteve Lokale në Izrael, kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa po qëndron...

Erdogan për Shqipërinë e Madhe

Kryeministri turk Erdogan në një intervistë për kanalin shtetëror turk deklaron se Turqia do mbeshtesë vëllezërit shqiptarë nëse do jetë e nevojshme edhe me...

“Nata” kap në prostitucion 7 ukrainase dhe 3 kosovarë

Ofronin shërbime seksuale për klientët në një motel në Ferizaj, por janë zbuluar nga Policia e Prizrenit shtatë femra ukrainase dhe tre meshkuj kosovarë,...

DioGuardi: Skenaret kundër shqiptarëve janë të koordinuara

Kryetari i Ligës Qytetare Shqiptaro – Amerikane (LQSHA), Joe DioGuardi deklaroi për INA se arrestimet e fundit të shqiptarëve në Maqedoni dhe në Luginën...

Helmohen 6 oficerë të ROSU-së, shkarkohen kuzhinierët

Gjashtë pjesëtarë të njësisë speciale (ROSU) të Policisë së Kosovës, dyshohet të jenë helmuar të enjten mbrëma gjatë darkës në bazën e tyre ‘Belveder’...

SHKRIMTARËT LOBOJNË NË EGJIPT

Gjatë një tribune të mbajtur në Lidhjen e Letërsisë Arabe të Egjiptit, Prof. Dr. Beqir Ismaili, njëkohësisht edhe anëtar i këtij institucioni letrar, foli...

Shqiptari hedh në gjyq “News of the World”

Shqiptari Besnik Qema i dënuar për trafik droge ka hedhur në gjyq tabloidin tashmë të mbyllur “News of the World” të Murdokut, por padia...

PDK-ja denoncohet në EULEX për 100 milionëshin

Partia e Kryeministrit Hashim Thaçi mund të përballet me hetuesit e EULEX-it për tenderët publik që u kanë dhënë institucionet që drejton kjo parti...

BURG E MILIONA PËR KIDNAPUESIT E BIZNESMENIT

Janë dënuar me 86 vjet burg në total gjashtë të akuzuarit për rrëmbimin e Azem Morinës nga Gllareva e Klinës. Gjithashtu, për pesë javë...

Të fundit