1.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Gjermani: muslimanët përballen me ndalim, pas përleshjes me të djathtët dhe policinë

Gjermania është duke konsideruar një ndalim ligjor për grupet konservatore muslimane Selefiste, ka thënë ministri i saj i brendshëm, pas përleshjeve të dhunshme me...

Dënimi i karikaturistit iranian nxit reagime

Dënimi i karikaturistit iranian, Mahmud Shokraj, ka nxitur reagime të disa agjencive të lajmeve dhe karikaturistëve. Shokraj është dënuar me 25 goditje me kamxhik,...

SHBA nuk fyhet me mosshkuarjen e Putinit

Shtëpia e Bardhë thotë se nuk ndihet e fyer që presidenti rus, Vladimir Putin, ka vendosur të mos udhëtojë në Shtetet e Bashkuara, për...

SHBA e zhgënjyer me serbinë me rasti Bytyçi

Shtetet e Bashkuara thonë se janë të zhgënjyera me vendimin e Serbisë për të liruar dy të akuzuarit për përfshirje në vrasjen e tre...

Britani – protestojnë policët

Mbi 30,000 oficerë policorë kanë marshuar të enjten në Londër, ndërsa qindra-mijëra punëtorë të sektorit publik në Britani kanë hyrë në grevë, kundër masave...

Ndërron qëndrimin, mbështetë homoseksualët!

Ende nuk dihet nëse deklaratat e tij për të drejtat e homoseksualëve do ta ndihmojnë apo ndëshkojnë ditën e votimit, por ajo që dihet...

Turqit të frikësuar nga ‘islamizmi’ i Erdoganit

Një deklaratë e kryeministrit turk, Recep Tayyip Erdogan, që kishte të bënte me besimin fetar, shkaktoi polemika dhe lumë kritikash nga media dhe mbrojtësit...

Rrëzimi i aeroplanit, gjenden trupat, s’ka të mbijetuar

Shpëtimtarët në Indonezi thonë se nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit rus Sukhoi Superjet, që u rrëzua me rreth 50 njerëz në...

Putin anulon vizitën në SHBA

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i rizgjedhur rus Vlladimir Putin ka hequr dorë nga një vizitë e planifikuar gjatë këtij muaji në Shtetet...

Të fundit