-5.4 C
Pristina
Thursday, February 9, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Klinton: Rusia t’i tërheq forcat nga Abhazia dhe Oshetia Jugore

Sekretarja amerikane shtetit, Hillari Klinton, është takuar me zyrtarët më të lartë të Gjeorgjisë me ç’rst është biseduar për forcimin e mbrojtjes së këtij...

Berlini furnizon Izraelin me nëndetëse

Gjermania po e furnizon Izraelin me nëndetëse, të cilat mund të pajisen me koka nukleare. Tri prej këtyre nëndetëseve të prodhuara në Kiel tashmë...

INDONEZI – NJË TËRMET ME MAGNITUDË 6.1 BALLË GODET ISHULLIN E JAVËS

Një tërmet i fortë me një magnitudë deri 6,1 ballë goditi dje ishullin e Javës, më i populluari i arqipelagut indonezian, bënë të ditur...

Arrestohet vrasësi që tmerroi Kanadanë

Policia në Gjermani arrestoi pasditen e së hënës aktorin kanadez të filmave pornografikë, të kërkuar për vrasje dhe shperfytyrim kufome dhe kanibalizem. I vetëquajtur...

Qeveria Franceze e angazhuar për arritjen e objektivave

Ministri i Moscovic: Frenim i defiçitit brenda kufijve të caktuara nga BEMinistri i Financave franceze Pierre Moscovic ka deklaruar se qeveria e re është...

Indi, leopardi sulmon 13 persona

Një leopard ka plagosur 13 persona në një kompani nafte pranë një fshati indian para se të vritej. Egërsira mundi të hynte në Oil...

RACISTËT IZRAELITË PËRZËNË EMIGRANTËT AFRIKANË NGA IZRAELI

Lartësimi i racizmit në Izrael ka filluar të sjellë shqetësim. Racistët izraelitë i vunë zjarrin një pallati ku rrinin emigrantët nga Eritrea dhe shkruan...

Kina injoron thirrjen amerikane, nuk i liron të burgosurit

Ministria e jashtme kineze ka shprehur “pakënaqësi” me thirrjen e Shteteve të Bashkuara për të liruar të burgosurit e trazirave të Tiananmenit. Grupet për...

I vihet zjarri një xhamie në Gjermani

Në Gjermani Xhamisë së Mevlanës në qytetin Delmenhorst i është vënë zjarri në tre vende. Me ardhjen e zjarrfikëses në vendngjarje, është arritur të...

PUTIN KËTË JAVË DO TË TAKOHET ME AHMEDINEXHAD

Është bërë e ditur që Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin këtë javë do të takohet me Presidentin e Iranit, Mahmud Ahmedinexhad. Juri Ushakov, ish-ambasadori...

Të fundit