18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Afrika ‘noton’ mbi ujë

Zonat më të thata të kontinentit të Afrikës, përfshirë edhe shkretëtirën e Saharasë, qëndrojnë mbi ujë. Kështu mund të thuhet pas publikimit të rezultateve...

Kina beson në Korenë e Veriut

Pekini ka shprehur besim tek udhëheqësia e Koresë së Veriut, me gjithë kritikat ndërkombëtare kundër Phenjanit për lansimin e raketës më 13 prill. Në...

Skandali i abuzimeve seksuale në ushtrinë Amerikane

Dy femra të cilat marrin trajnime në akademitë ushtarake të Amerikës duke përpiluar një deponim kundër funksionarëve të ushtrisë, kanë bërë të qartë përmasat...

A është feja islame pjesë e Gjermanisë?

Tema kryesore zyrtare e konferencës së sivjetme është barazia gjinore. Por edhe shpërndarja e Kuranit nga selefistët në Gjermani do të jetë objekt diskutimi....

Largimi i dhunshëm i mbulesës shkakton tensione

SHBA. Një gruaje myslimane e cila ishte e mbuluar, i hiqet mbulesa nga policia pasi u arrestua, një gjest i tillë ka shkaktuar polemika...

Policia zbuloi një fabrikë te drogës

Në jug të Baden Ettenheim policia ka zbuluar një fabrikë profesionale të drogës. Ata kapën njëmbëdhjetë persona dhe më shumë se 450 bimë...

Tërmet i fuqishëm e goditi Indonezinë

Një tërmet i fuqishëm me 6.6 shkallë të Rihterit, e ka goditur sot në mëngjes bregun lindor të Indonezisë, duke shkaktuar dëme në disa...

A PO RIFILLON LUFTA E FTOHTË?

Për udhëheqësit botërorë debati rreth ndryshimeve klimatike ka përfunduar moti. Ata po përgatiten për njëlloj Lufte të re të Ftohtë, kësaj radhe në Arktik....

Mediet belge spiunojnë zgjedhjet në Francë

Një ditë përpara Zgjedhjeve Presidenciale në Francë, anketimet tregojnë se socialisti Francois Hollande mund të ketë epërsi të lehtë përgjatë gjithë ditës, por frika...

Analistët: Bashkëpunimi Indi-Pakistan, element kyç për suksesin në Afganistan

  Pakistani dhe Shtetet e Bashkuara po punojnë për të forcuar sërish marrëdhëniet e tyre, ndërkohë që Uashingtoni përgatitet për të tërhequr trupat ushtarake...

Të fundit