0.9 C
Pristina
Friday, December 8, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bota Islame

TURQIA REAGON FUQISHËM NDAJ “AKTIVITETEVE KOLONIALISTE” TË IZRAELIT NË PALESTINË

Izraeli vijon të ndërtojë me shpejtësi vendbanime të reja çifute në territoret e pushtuara të Palestinës, ndërkohë që në procesin e paqes në Lindje...

Kazakistan: Hapet xhamia më e madhe në Azinë qendrore

Xhamia më e madhe në Azinë Qendrore është hapur në Kazakistan. Xhamia përfshin një sipërfaqe prej 17.500 m2, me një kupolë 51 metra si...

Morsi rimbledh parlamentin?

Raportet thonë se presidenti egjiptian Mohamed Morsi ka urdhëruar të dielën që të mblidhet parlamenti i dominuar nga islamikët, një muaj pasi ai u...

SIRI, 60 VIKTIMA TË REJA

Aktivistët thanë se të paktën 60 njerëz kanë vdekur nga dhuna e së shtunës në Siri. Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me...

Karzai: Siguria, problem kryesor i Afganistanit

Presidenti afgan deklaroi se edhe pas 10 vitesh të ndërhyrjes ushtarake të forcave të huaja, siguria është problemi kryesor i popullit afgan. Hamed...

Fillojnë manovrat ushtarake në Siri

Sot në mëngjes kanë filluar manovrat e forcave tokësore, detare dhe ajrore të ushtrisë siriane me qëllim për të testuar gatishmërinë dhe kapacitetin e...

Fillon numërimi i votave në Libi

Pas organizimit të zgjedhjeve të para parlamentare post-Gadafi në Libi ka nisur procesi për numërimin e votave. Libianët votuan në zgjedhjet parlamentare, të...

PËRFUNDON MBLEDHJA PËR SIRINË NË FRANCË

Në mbledhje u arrit në marrëveshje edhe mbi nevojën për dënimin e vendeve që nuk zbatojnë sanksione ndaj Sirisë. Mbledhja "Miqtë e Sirisë" u...

DAVUTOLLU: NË SIRI QEVERIA TASHMË E KA HUMBUR LEGJITIMITETIN

Davutollu i bëri një vlerësim mbledhjes së Miqve të Sirisë dhe tha se presioni botëror mbi Sirinë sa vjen dhe po shtohet. "Në Siri...

LIBI – FILLOJNË ZGJEDHJET PËR TË PARËN ASAMBLE KOMBËTARE POST-KADAFI

Qendrat e votimit u hapën sot në orën 08:00 (06:00 GMT) në Libi për zgjedhjen e së parës asamble kombëtare post-Kadafi, ndërkohë që situata...

Të fundit