-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Paralajmërohen protesta në Maqedoni

Në Maqedoni nga fundi i kësaj jave janë paralajmëruar protesta të vetëorganizuara të ndara nga shqiptarët dhe në anën tjetër nga maqedonasit, informon INA....

Haki Haziri në paraburgim! Jankullovska mohon arrestime të reja

Haki Haziri, i cili tanimë 6 ditë ishte i zhdukur dhe nuk dihej asnjë gjurmë, prej mbrëmë ndodhet në paraburgim në burgun e Prilepit....

Tenton të digjet me benzinë 67-vjeçari në Vlorë

Një 67-vjeçar ka tentuar t’i japë fund jetës duke u djegur me benzinë mëngjesin e sotëm në Vlorë, në zonën e Skelës. Për më...

Presidenti, Fatos Nano takohet nesër me kryeministrin Berisha

Ish-lideri i të majtëve Fatos Nano pritet të takojë nesër kryeministrin Sali Berisha për t’I prezantuar këtij të fundit platformën e tij për të...

Konferenca e komandantëve të NATO-s, Berisha: Krenarë që jemi në Aleancë

Kryeministri Sali Berisha përshëndeti Konferencën e Komandantëve të Forcave Tokësore të NATO-s, e mbledhur sot në Tiranë. Shefi i qeverisë theksoi se Shqiëpria është...

BFI: Ministresha e Punëve të Brendshme të kërkoj falje publike

Për shkak të interesimit të treguar nga opinioni i gjerë dhe kërkesave të shumta të mediumeve lidhur me ngjarjet e fundit në vend, Bashkësia...

VRITET ME BOMBË NJË BIZNESMEN PALESTINEZ NË TIRANË

Një bombë ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të sotëm në një shtëpi që ndodhet pas Ambasadës Amerikane këtu në Tiranë. Të...

Socialistët mbajnë pozitën e pushtetit pas zgjedhjeve të së dielës

Ndonse shumë prisnin që zgjedhjet parlamentare e presidenciale në Serbi të ishin një përplasje mes Partisë Demokratike në pushtet e Partisë Përparimtare Serbe të...

Borisov: ‘Kur kishit nevojë ju dhamë edhe armë’

Maqedonia po punon kundër vetvetes. Përkundër kontestit me Greqinë, Maqedonisë po i del problem edhe me Bullgarinë. Këtë herë për historinë. Kryeministri bullgar, Bojko...

Maqedonia kthehet nën monitorimin e KE

Evrodeputeti britanik Robert Valter po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni, në cilësinë e raportuesit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës për dialogun...

Të fundit