-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Nacionalistët grek: S’kemi nevojë për emigrantë

Përfaqësuesit i partisë Agimi i Artë (Xrisi Avgi) në Greqi është shprehur se nuk duhet të ketë emigrantë, të gjithë emigrantët që hynë në...

U koritën. Mbaroi dhe dështoi protesta e maqedonëve

E plotësuar: Sipas Zhurnal protesta e sotme mblodhi rreth pesëdhjetë të rinj maqedonas para qeverisë. Pasi që gazetarët, kameramanët e fotoreporterët për shkak të...

Aleanca Kuq e Zi – Protestë tek Ambasada e Serbisë

Aleanca Kuq e Zi zhvilloi paraditen e të shtunës një protestë me qindra aktivistë të Aleancës Kuq e Zi, studentë dhe banorë të Luginës...

E tmerrshme, Kroacia pranon martesën mes gjinisë së njëjtë?

Kroacia planifikon të njohë martesat e personave të gjinisë së njëjtë, ka thënë kryeministri i këtij vendi Zoran Milanoviq, duke rritur mbrojtjen ligjore për...

Foto nga protesta e Shkupit

Fotografi nga protesta e mbajtur sot në Shkup {gallery}protestashkup{/gallery}.

Përfunduan protestat masovike kundër rastit “Monstër” (Shkup, Kumanovë, Tetovë)

E plotësuar 15:20 Ka përfunduar protesta e sotme për rastin “Montsra” në të cilën morën pjesë mijëra qytetarë. Protestuesit janë shpërndarë, ndërsa ndonjë incident më...

Nuk do të jetë valide deklarata e Haki Hazirit si dëshmitar i mbrojtur

Deklarata e dhënë nga Haki Haziri në cilësinë e dëshmitarit të mbrojtur do të bie në ujë dhe nuk do të jetë valide, pasi...

DioGuardi: Protestat me kërkesa kombëtare

Ish-kongresisti dhe kryetari i LQSHA-së, Joe DioGuardi ka apeluar që shqiptarët në protestat e paralajmëruara të tregojnë dinjitet dhe vlera demokracie, përmes shpalosjes së...

Studimi, në Shqipëri ka 580 shkolla jopublike

Sipas një hulumtimi të bërë nga "Open Data Albania", në vendin tonë funksionojnë 580 institucione arsimore jopublike të sistemit parauniversitar, ndërkohë që 14 prej...

Rrëfehet djali i Umberto Bossit rreth diplomës falce

Distancohem krejtësisht nga ajo diplomë universitare. Nuk kam qenë kurrë në Shqipëri, nuk flas shqip, asnjëherë nuk jam mburrur me tituj akademikë e nuk...

Të fundit