21.9 C
Pristina
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Në Maqedoni janë ndërtuar 2.335 banesa gjatë vitit 2020

Kompanitë ndërtimore vitin e kaluar kanë punuar në 2.385 objekte, ndërsa kanë përfunduar gjithsej 2.335 banesa në hapësirë prej 152.825 metra katror. Sipas të dhënave...

Kotzias: FFM nuk është pa shtet, duhet ta ndryshojë emrin

Nikos Kotzias, ish-Ministri i Jashtëm grek dhe nënshkrues i Marrëveshjes së Prespës, i bëri thirrje qeverisë Greke të bëjë presion në Federatën e Futbollit...

Marrëdhëniet e Maqedonisë së Veriut dhe Rusisë nën hijen e dëbimit të diplomatëve

Marrëdhëniet diplomatike midis Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Rusisë kanë qenë në qendër të vëmendjes së opinionit kohët e fundit për shkak të...

Zaev: Bëmë gjithçka, në radhë është BE

Kryeministri Zoran Zaev, mbrëmë iu drejtua qytetarëve të Shkupit dhe hapi tribunën e parë të karvanit “Më e mira për komunën tonë”. Në pjesën hyrëse...

Rusia shpall non-grata një diplomat të Maqedonisë

Rusia ka shpallur non-grata një punonjës të Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Moskë. Ministria e Jashtme e Rusisë bën me dije se njoftimin për...

Osmani në takim me Odën Ekonomike të Stambollit: Koncept të ri të veprimit të planit të jashtëm ekonomik

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot mori pjesë në ueb-konferencën me Odën Ekonomike të Stambollit, në temën: “Mundësitë tregtare dhe investuese me...

Sot në Maqedoni arritën 30.000 vaksina si donacion nga Turqia

Sot në Maqedoni arritën 30.000 vaksina nga kompania kineze “Sinovak”, të dhënë si donacion nga Turqia, njoftoi në Facebook Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. “Sot,...

Janev: Dallimet midis Sofjes dhe Shkupit nuk duhet të zgjidhen në fushën e diplomacisë evropiane

Problemet midis Bullgarisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut duhet të zgjidhen pa ndërhyrje, dypalëshe, tha Kryeministri i përkohshëm i Bullgarisë, Stefan Janev, i...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miratoi vendimin që e diela të shpallet ditë jo pune

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme e miratoi tekstin e ndryshimeve dhe plotësimeve të Ligjit për marrëdhënie pune dhe Ligjit për...

Opozita akuzon Zaevin për bisedime sekrete me Bullgarinë

Opozita maqedonase ka nisur protestat në Shkup dhe dhjetë qytete tjera kundër bisedimeve me Bullgarinë, konkretisht për të kundërshtuar, siç thotë, “tradhtinë e radhës...

Të fundit