-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Teknologji

“Lucky Media” nga Gostivari edhe këtë vit ka digjitalizuar kohën e iftarit dhe syfyrit

Aplikacioni i krijuar nga “Lucky Media” në Gostivar jep mundësinë qytetarëve të disa shteteve të BE-së që në kohë reale të ndjekin kohën e...

Turqia teston me sukses motorin e parë hibrid për misionin hënor

Turqia ka testuar me sukses motorin e saj të parë hibrid që do të përdoret në Misionin Hënor, tha ministri i Teknologjisë dhe Industrisë...

Dronët luftarakë turq ndryshuan doktrinën e luftës

Në median botërore vazhdon të zërë vend kapaciteti dhe suksesi i arritur nga dronët luftarakë të Turqisë. Ndërsa përdorimi efektiv i dronëve luftarakë turq...

Google ua refuzon punëtorëve të drejtën e punës nga distanca

Google po ndryshon politikën e saj të punës nga shtëpia, ku kërkon që të kthejë punëtorët në zyre. Gjiganti i teknologjisë do t’i lejojë punëtorët...

Vendet e Ballkanit nga korriku pa tarifa për roaming

Nga data 1 korrik 2021, qytetarët e Kosovës, gjatë qëndrimit në njërin nga vendet e Ballkanit Perëndimor, nuk do të paguajnë asnjë shtesë për...

Nokia 6300, vjen telefoni i dashur dhe i shumëkërkuar nga të gjithë, por tashmë më i bukur dhe me 4G

Nokia 6300 origjinal ka një vend të rëndësishëm në memorien e shumë njerëzve, falë modelit të tij të veçantë dhe për kohën, veçorive të...

Apple me plane për tu larguar nga Kina, prodhimi i iPhone të bëhet në Indi?

Apple thuhet se ka qenë në bisedime me shtetin indian dhe se këto bisedime kanë për qëllim zhvendosjen deri në një të pestën e...

Facebook dhe Google shtyjnë afatin e punës nga shtëpitë

Gjigantët e teknologjisë, Facebook dhe Google kanë thënë se do të lejojnë punëtorët e tyre të vazhdojnë punën nga shtëpitë deri në fund të...

10 veturat më të shtrenjta në botë

Tregu i veturave klasike nuk ka shfaqur shenja të ngadalësimit, përkundrazi është rritur. Super të pasurit janë bërë edhe më të pasur, e blerja e...

Vidhen gjysmë milioni llogari në aplikacionin Zoom

Më shumë se 500,000 fjalëkalime dhe detaje të llogarive për aplikacionin e video konferencave Zoom janë zbuluar në uebin e errët. Kiber-kriminelët janë duke shitur...

Të fundit