2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Analiza dhe Opinione

NATO përfundon fazën e parë të mbrojtjes raketore

NATO-ja ka shpallur të përfunduar shkallën e parë të përgatitjeve për ndërtimin e rrjetit për mbrojtje nga raketat. Ajo i ka bërë thirrje edhe...

Pse e derdhim kafenë kur ecim?

Një nga gjërat më të pakëndshme të jetës së përditshme është derdhja e kafesë derisa ecni, ndërsa hulumtimi i kryer ka tentuar të shpjegojë...

Komuna e Prishtinës: Jemi 500 mijë

Komuna e Prishtinës pretendon se ka rreth gjysmë milioni banorë apo më shumë se dyfishi i shifrës që ka paraqitur Agjencia e Statistikave e...

Përtej kafeneve …

Lartësia e maleve dhe e kodrinave i ka shërbyer gjithmonë njeriut si pikë vrojtimi dhe orientimi. Dhe pikërisht ndoshta ajo kënaqësi e të parit...

Skandaloze: Abuzoi seksualisht me mbi 60 fëmijë, dënohet me vetëm 18 vite burg

Një pedofil holandez, të cilit media i referohet si Robert M., është dënuar me 18 vite burg nën akuzën e abuzimit seksual me mbi...

Hajduti harron profilin e hapur në Facebook gjatë plaçkitjes

Budallallëku i njeriut ndonjëherë mund të befasojë të gjithë. I tillë është rasti me dy hajdutë, të cilët nën kërcënimin e një pistolete kanë...

Përtacia, fatkeqësi bashkëkohore

Falënderimi i qoftë Allahut, paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi Muhamedin salallahu alejhi ue selem. Përtacia është një virus mbytës dhe sëmundje shkatërruese,...

Ambasadori amerikan Arvizu flet për Kandidatin presidencial: Nanon s’e duan se nuk e kontrollojnë dot si president

Për ambasadorin amerikan, Aleksandër Arvizu, Ismail Kadare është i painteresuar për Presidencën, Jozefina Topalli, kandidaturë partiake dhe Fatos Nano, kandidati më pak i kontrollueshëm....

PSE KAQ SHUMË VËMENDJE HOMOSEKSUALËVE

Dr. Shefqet KRASNIQI Shqipëria amë këtë vit feston njëqind vjetorin e pavarësisë. Ishte rrugë e gjatë dhe përplot sakrifica, por, me gjithë pjesët e...

Mbrojtja raketore e ndërlikon çarmatimin

Mbrojtja e planifikuar raketore e Natos e vështirëson raportin me Rusinë. Megjithatë, Moska e tepron me rreziqet që shkaktohen nga mbrojtja relativisht modeste, thotë...

Të fundit