1.4 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Blog

Si jetoj me djalin e droguar

Një nënë që jeton prej dhjetë vitesh me djalin e droguar u rrëfye në emisionin ‘Pasdite në Top Channel’ duke zbuluar dramën e saj....

Xhimi Karter: Luftërat e Amerikës të jashtëligjshme dhe të panevojshme.

Ish presidenti amerikan Xhimi Karter ka paralajmëruar mbi pasojat e një sulmi të mundshëm kundër Iranit dhe mbi vazhdimin e pjesëmarrjes së Amerikës në...

Kush po vret në veri e kush në Maqedoni?

Me ndarjet e reja në Ballkan më së shumti do të përfitonte Serbia. Me një skenar të mundshëm vetëm Serbia do të rifitonte territoret,...

Shteti i kidnapuar

Me vrasje drejt pushtetit: këto ditë po demaskohet krahu stalinist i Partisë Demokratike të Kosovës, por debati në shoqëri po mungon, sepse disa shtresa...

Tolerimi i ekstremeve

Pyetja e duhur për të gjithë ballkanasit sot është: pse liderët tanë të papërgjegjshëm, të kriminalizuar, populistë dhe ekonomikisht të paaftë tolerohen, e në...

Obama jep “goditje” ndaj shtypësve që përdorin teknologjinë

Presidenti i SHBA nënshkroj një urdhër administrativ i cili i ka cak njerëzit dhe firmat që ndihmojnë regjimet autoritare t'i shtrëngojnë dhe t'i mbajn...

Mundësia e fundit e Iranit?

Nëse duam të sigurohemi se Irani kurrë nuk do të ketë një armë bërthamore, garancia e vetme është ndryshimi i dëshirës iraniane për ta...

A mund ta zgjidhin problemin e veriut ata që e krijuan?

Neglizhenca, pafuqia dhe paaftësia e qeverive të Kosovës, mungesa e vullnetit politik të NATO-s dhe amatorizmi i UNMIK-ut e i EULEX-it janë faktorët që...

Të njohësh realitetin e njerëzve apo të njohësh prapaskenat

Para se të mbaroja shkollën dhe të kthehesha në atdhe, gjithmonë më jehonte në mendje përgjigja që më përplasej shpesh në fytyrë, sa herë...

NICOLAS SARKOZY, PRESIDENTI I NJË ’’NDARJEJE’’ TË DËSHPËRUAR

Nicolas Sarkozy kishte mishëruar për pjesën më të madhe të francezëve një shpresë antagonizmi në një vend të fjetur. I paduruar dhe aktiv, ai...

Të fundit