11.9 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Analiza

Foreign Policy: Mbijetuesi…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka deklaruar: “Për hir të popullit sirian, ka ardhur koha që presidenti Assad të largohet”. Kjo ka...

LE TË NJIHET KONTRIBUTI I ELITËS MYSLIMANE SHQIPTARE

Që në fillim dua të theksoj se ky shkrim nuk ka karakter hulumtues, dhe, jo domosdoshmërisht, ka të bëjë drejtpërdrejt vetëm me ata që...

Nëse largohet Clinton, kush do ta pasojë?

Hillary Clinton, dikur rivale politike e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë disa herë se një mandat i shefes së diplomacisë...

Irani: Çfarë duhet pritur nga mandati i dytë i Obamës?!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, është rikthyer në zyrë pas një fushate të fuqishme zgjedhore, e cila nuk ka lënë anash as...

Përse Rusia mbështet Asadin?

Interesi strategjik dhe gjeopolitik i Rusisë në Siri është shfrytëzimi i portit në Tartus - më shumë se shitja e armëve për regjimin e...

Muslimanët duhet ta njohin fytyrën e vërtetë të tyre

Në Ditën e Tervijes, anëtarët e sektit shiit kurmutij nën udhëheqjen e Hamadan ibn el- Asah el-Kurmutijes sulmuan dhe vranë një numër të madh...

A ËSHTË E MUNDUR TË EVOKOJMË BASHKARISH 100-VJETORIN E LUFTËRAVE BALLKANIKE?

Megjithëse qëllimi i përbashkët i shumicës së aktiviteteve me rastin e 100-vjetorit të Luftërave Ballkanike është transmetimi i mesazheve të miqësisë dhe paqes lidhur...

Liria Perendimore | Iluzioni Medial

  Gjatë dekadave të fundit, mediat perendimore e kanë prodhuar nje iluzion, dhe i është bërë publicitet brenda dhe jasht shoqërisë perendimore, se liria...

URAGANI “SANDY” EDHE NJË SHENJË SHTESË

Allahu i Madhëruar që kur krijoi njeriun e parë dhe e vendosi atë në tokë, i dërgoi atij, dhe më pas pasardhësve të tij...

PREDIKUESI NË MISION

Thirrja në fenë e Allahut mbase është edhe art. Të thërrasësh në fenë e Allahut, përveç që është përgjegjësi, si urdhër hyjnor, po...

Të fundit