1.9 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

9653 POSTIME
0 KOMENTET

Izraeli shkatërron fshatin palestinez Al-Arakib për herë të 185-të

Forcat izraelite shkatërruan shtëpitë në fshatin palestinez Al-Arakib në shkretëtirën Negev në jug të vendit për herë të 185-të, duke lënë shumë të pastrehë,...

Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut dënoi vendbanimet hebreje në territoret palestineze

Palestina deklaroi se mirëpriti me kënaqësi dënimin e Këshillit të Kombeve të Bashkuara (OKB) për të Drejtat e Njeriut për vendbanimet e paligjshme hebreje...

Wesley Clark: Jam krenar për popullin e Kosovës i cili luftoi për liri dhe këmbënguli për të krijuar një vend demokratik

22 vjet më parë, NATO filloi një fushatë ajrore kundër ish-ushtrisë dhe policisë Jugosllave. Për 78 ditë NATO sulmoi federatën e atëhershme Jugosllave për...

Samiti i BE-së trajton vaksinimin dhe raportet me SHBA-në e Turqinë

Liderët e Bashkimit Evropian fillojnë sot (25 mars) një samit në të cilin do të diskutojnë për çështjen e vaksinimit kundër COVID-19, si dhe...

Erdogan i thotë Kurtit të rishikojë çështjen e ambasadës në Jerusalem

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti që të rishikojë çështjen e hapjes së Ambasadës së Kosovës...

AstraZeneca konfirmon efikasitetin e lartë të vaksinës së saj

Kompania AstraZeneca ka përditësuar shkallën e efikasitetit të vaksinës së saj kundër COVID-19 në 76 për qind. Vendimi vjen derisa udhëheqësit e Bashkimit Evropian...

Turqia reagon ashpër ndaj deklaratës së Presidentit francez, Macron

Turqia reagoi ndaj akuzave të padrejta dhe të paqëndrueshme të Presidentit të Francës, Emmanuel Macron ndaj Presidentit Recep Tayyip Erdogan.Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve...

Në tetor të këtij viti pritet të dal në shitje makina fluturuese

Nga muaji i ardhshëm pritet të prezantohen prototipet e makinave të para fluturuese.Ende pa përfunduar prodhimi i tyre, janë bërë disa porosi për blerjen...

Merkel i shkruan Kurtit, ia përmend “prioritetin e 6-të ose të 7-të”

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen Kryeministër i Kosovës.Ajo këtë e ka bërë përmes një letre, në të...

Facebook thotë se ka ndaluar spiunimin e ujgurëve

Kompania Facebook njoftoi se ka ndaluar përpjekjet e hakerëve në Kinë për të spiunuar mbështetësit e pakicës ujgure që jetojnë jashtë këtij vendi. Një...

Latest news