15.2 C
Pristina
Saturday, August 13, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

7558 POSTIME
0 KOMENTET

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Qeveria e SHBA-së dhuroi 29 mjete të reja, të blinduara, shumëpërdorimshme dhe me lëvizshmëri të lartë (Humvee) për këtë strukturë të deklaruar në NATO. Ministri...

Evropa Lindore dhe Qendrore regjistrojnë rekord të infektimit me koronavirus

Polonia, Ukraina dhe Bullgaria kanë raportuar shifra rekorde të të infektuarve dhe të vdekurve me koronavirus, teksa shtetet evropiane përballen me valë të re...

Parlamenti armen i jep fund gjendjes së luftës

Ligjvënësit armenë kanë votuar për t’i dhënë fund gjendjes së luftës, para mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në qershor të këtij viti. Parlamenti...

Fëmijët pritet të vaksinohen nga muaji gusht në Britani

Fëmijët mund të marrin vaksina kundër coronavirusit duke filluar nga muaji gushti në Britani të Madhe. Plani i siguruar nga thetelegraph do të thotë që...

Kurti nga Prekazi kujton bombardimet e NATO-s

Kryeministri i vendit, Albin Kurti me kabinetin qeveritar sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, ndërsa tha se vijnë në...

22 vjet nga nisja e sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore serbe në Kosovë, Mal të Zi dhe në Serbi

Sot mbushen 22 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë. Sulmet kishin filluar në orën 19:45,...

Ndikimi i rivalitetit SHBA-Kinë në rajonin e Euroazisë

Kina dhe Shtetet e Bashkuara janë përfshirë në një rivalitet gjithnjë e më të ashpër dhe konkurrenca e tyre në rritje pritet të reflektojë...

Macron: Turqia është një aleat i rëndësishëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, duke vënë në dukje se Turqia është një aleat i rëndësishëm në çështjen e emigracionit, i bëri thirrje vende...

Serbia shënon ditën e nisjes së sulmeve të NATO-s ndaj Jugosllavisë

Sot, në Serbi, një seri manifestimesh do të organizohen në shenjë të 22 vjetorit të fillimit të sulmeve ajrore të NATO-s në territorin e...

Vdes njeriu i dytë i Dubait, Sheik Hamdan

Ministri i Financave i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe njeriu i dytë më i fuqishëm në Dubai, Sheik Hamdan, vdiq në moshën 75 vjeçare. Hamdan...

Latest news