-1.4 C
Pristina
Thursday, January 27, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

5169 POSTIME
0 KOMENTET

Eksperti i OKB-së për Mianmarin i bën thirrje shefit ushtarak të ndalë dhunën

Eksperti i Kombeve të Bashkuara për Mianmarin, i ka bërë thirrje shefit të ushtrisë Min Aung Hlaing që të zotohet publikisht për dhënie fund...

Dashuria e All-llahut të Madhërishëm është e shtuar gjatë Ramazanit

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

Turqi, shtetasi gjerman në Bursa ndikohet nga muaji i Ramazanit dhe pranon Islamin

Shtetasi gjerman Hans Jürgen Helmut Willing që jeton në rajonin Mudanya në qytetin Bursa të Turqisë pranoi Islamin me një ceremoni të zhvilluar nga...

Prodhimi i vaksinës ruse Sputnik V në Turqi fillon në javët e ardhshme

Prodhimi i vaksinës ruse Sputnik V në Turqi do të fillojë në javët e ardhshme, njoftoi sot Fondi rus i Investimeve Direkte (RDIF), transmeton...

Presidenti i KE-së telefonon Kurtin, flasin për dialogun me Serbinë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryeministrin Albin Kurti. Përmes një postimi në Twitter, Michel ka thënë se...

Vazhdon kriza në Indi, raportohet numër i lartë i të vdekurve nga COVID-19 – ndërhyn edhe ushtria

Numri i të vdekurve në Indi nga coronavirusi është afër arritjes së numrit 200,000 me 2,771 viktima të tjera të raportuara vetëm në ditën...

BE-ja bën thirrje për pranim të rezultatit të zgjedhjeve në Shqipëri

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Komisionari për Zgjerim Oliver Varhelyi, përmes një deklarate të përbashkët për media u kanë bërë...

Merkel: Gjermania do të blejë vaksinat ruse nëse merr miratimin e EMA-s

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ende nuk ka informacione të mjaftueshme në lidhje me vaksinën ruse kundër coronavirusit, Sputnik V. Megjithatë nëse miratimi vjen së...

Çështja e të pagjeturve, familjarët fajësojnë politikën

Dy dekada pas përfundimit të luftës në Kosovë vazhdon të mbetet e pazgjidhur çështja e fatit të mbi 1600 personave të pagjetur. Familjarët që...

Kurti dhe Palmer diskutojnë për dialogun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka diskutuar me Zëvendës-ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Matthew Palmer dhe ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett për procesin...

Latest news